Wystawa „OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA DO ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI”

Do końca stycznia 2024 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej można oglądać wystawę zatytułowaną: „OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA DO ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI”. Na ekspozycji zaprezentowano nie tylko publikacje dotyczące polskich tradycji obchodzenia świąt Bożego Narodzenia, ale także kartki świąteczne, grafiki oraz ozdoby choinkowe, pochodzące ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz jej pracowników. Najstarsze ozdoby choinkowe, bombki mają już ponad 70 lat. Ciekawie prezentują się choćby figurki z papieru i krepiny m.in. aniołów, diabełków wykonane przez jedną ze świętokrzyskich twórczyń ludowych blisko 40 lat temu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji przygotowanej przez pracowników Oddziału Nauki, Dydaktyki i Wydawnictw.