Wystawa Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem”

Po Narodowym Czytaniu w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK, na towarzyszącej mu wystawie, zatytułowanej Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem” odkryliśmy część naszych zbiorów.

Ekspozycja składa się z 6 działów:

• Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem”- rys życia autorki -> gablota I
  • Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem” – analizy dzieła, obrazy znad Niemna -> gablota II oraz gablota III
  • Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem” – obrazy znad Niemna -> gablota IV
  • Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem” – wydania wielotomowe dzieła -> gablota V, gablota VI oraz gablota VII
  • Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem” – wydania jednotomowe dzieła -> gablota VIII
  • Eliza Orzeszkowa „Nad Niemnem”- Nad Niemnem jako epopeja kresowa; Bajka, nie bajka -> gablota IX

W dziale I znalazły się: krótki rys autorki i różne jej zdjęcia. W dziale II – analizy dzieła literackiego. W III – obrazy znad Niemna. W IV – wydania wielotomowe. W V – na wydaniach jednotomowych. W ostatnim – VI – pozycje nazywające „Nad Niemnem” epopeją, czy też bajką.

Przygotowaną przez Dział Nauki, Dydaktyki i Wydawnictw wystawę oglądać można do 30 września 2023 roku w budynku głównym Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Uniwersyteckiej 19, na Parterze.

Zapraszamy serdecznie.