Janusz Majer wspomina Wandę Rutkiewicz

„Wyżej już niebo…”. Wanda Rutkiewicz we wspomnieniach Janusza Majera – spotkanie i wernisaż wystawy

Wanda Rutkiewicz góry traktowała jako przestrzeń wyjątkowej rywalizacji, pragnęła zwycięstwa nad nimi. Wygrywała walki w Tatrach, Alpach, Andach, Pamirze, Hindukuszu, Himalajach, często były to pierwsze przejścia kobiece – tego m. in. mogli dowiedzieć się uczestnicy niezwykłego wydarzenia pt. „Wyżej już niebo…”. Wanda Rutkiewicz we wspomnieniach Janusza Majera-spotkanie i wernisaż, które odbyło się 1 lipca w Bibliotece Uniwersyteckiej. Było pięknie (bo o kobietach), patriotycznie (bo o polskich kobietach) i wysoko (bo Tatry i Himalaje). Atmosfera była niepowtarzalna za sprawą Gościa Specjalnego Janusza Majera. Henryk Rączka, moderator i gawędziarz (Antykwariat Górski „Filar”) stworzył niepowtarzalny duet z naszym Gościem Specjalnym. Frekwencja uczestników dopisała, bo gratisy dla pierwszych 100 uczestników wydarzenia od Antykwariatu Górskiego „Filar” rozdano w mgnieniu oka. Przewodniki po Wystawie też się rozeszły. Silna grupa wędrowców z Akademickiego Klubu Turystyki Kwalifikowanej PTTK „SABAT” Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, PTTK Kielce Oddział Świętokrzyski, Oddział PTTK w Końskich nie zawiodła!

Wystawa „Wyżej już niebo. Góry najwyższe Wandy Rutkiewicz. Polki w drodze ku Himalajom” dostępna dla zwiedzających do 30 września w godzinach udostępniania zbiorów, parter/hol.

Zapraszamy na fotorelację, a tym którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu z Gościem Specjalnym polecamy transmisję online.
Dziękujemy Wszystkim Gościom za przybycie, za dobre emocje, za pozytywną energię.

Skip to content