Wystawa doktorska Ewy Wiśniewskiej-Zduniak

Zapraszamy 30 kwietnia 2021 r. na finisaż online wystawy doktorskiej pt. „Partytura. Notacje wizualno-dźwiękowe” w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach. Od godz. 15.00 do godz. 16.00 Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK będzie transmitować spotkanie z dr Ewą Wiśniewską-Zduniak. Wystawie towarzyszy katalog.

Autorka wystawy: dr Ewa Wiśniewska-Zduniak
Kurator wystawy: prof. dr hab. Małgorzata Bielecka

Transmisja: Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK na kanale YouTube oraz Facebook Biblioteki UJK.

Ewa Wiśniewska-Zduniak ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Form Przemysłowych, następnie na Wydziale Grafiki w Pracowni Litografii i Linorytu, Projektowania Plakatu, prowadzonej przez prof. Jana Jaromira Aleksiuna, oraz w Pracowni Malarstwa prof. Konrada Jarodzkiego. Dyplom uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Projektowania Typograficznego. W tym roku uzyskała tytuł doktorski na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w dyscyplinie Sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Ewa Wiśniewska-Zduniak zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, fotografią oraz sztuką performatywną. Od 20 lat stosuje w pełni autorską technikę uzyskiwania i kreowania obrazu, którą nazwała skanerunkiem. Wystawa obejmuje dziesięć monumentalnych obrazów na tkaninie: cykl „Biały” i cykl „Czarny” oraz zestawy niewielkich fotografii/grafik.

Na zdjęciach: prace Ewy Wiśniewskiej-Zduniak oraz portret Autorki wystawy.