Wystawa „Bajkowy świat i dużo więcej…”

Wystawa prac niepełnosprawnych intelektualnie uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ulicy Kryształowej 6 w Kielcach.

Wystawę można było oglądać w gmachu głównym Biblioteki (parter) od 23 października do 15 grudnia 2014 r.

Ośrodek przy ul. Kryształowej istnieje 23 lata. W jego struktury wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, internat oraz zespoły rewalidacyjno-wychowawcze. Uczęszczają tu dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat.

Niezwykłość 56 prac polegała na technikach jakie wykorzystano do ich wykonania. Należą do nich: decoupage, precyzyjne wyklejanie kulkami z bibuły i plasteliny, malowanie farbami, rysowanie kredkami, „malowanie” plasteliną, lepienie z masy plastycznej, wyklejanie z kolorowego papieru oraz tkanin o różnych fakturach.

Prace powstawały na zajęciach edukacyjno-terapeutycznych w szkole, a także w internacie w ramach organizacji czasu wolnego wychowanków. Większość prac uczniowie wykonali samodzielnie, niektóre powstały z pomocą nauczyciela.