Wyjątkowe wystawy w Bibliotece Uniwersyteckiej

Na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej otwarta została wystawa „Uniwersytet Jana Kochanowskiego. 50 lat uczelni”. W Galerii Uniwersyteckiej swoje dzieła zaprezentował Rafał Olbiński.

Prof.  dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podczas otwarcia wystawy „Uniwersytet Jana Kochanowskiego. 50 lat uczelni” zwrócił uwagę na zmiany jakie dokonały się w ostatnich latach. Nie tylko w infrastrukturze, ale w dokonaniach naukowych. – W czasach Wyższej Szkoły Pedagogicznej dorobek naszych pracowników w pismach bazy SCOPUS (naukowa baza danych prowadzona przez wydawnictwo Elsevier –red.) wynosił 30-40 tekstów. W roku 2011 było to 150 publikacji. Dzisiaj jest 340 publikacji. Mamy do czynienia nie z ewolucją, ale z rewolucją – mówił prof. Jacek Semaniak.

W Galerii Uniwersyteckiej swoje dzieła zaprezentował Rafał Olbiński. Podczas wernisażu pojawiło się trzysta osób. Pochodzący z Kielc światowej sławy malarz i grafik przez godzinę dzielił się swoimi przemyśleniami na temat sztuki, kultury i polityki. Artysta przygotował plakat z okazji jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Więcej w materiale Radia Kielce