Paweł Kopeć wspina się po ośnieżonym zboczu góry

Wieczór Wspomnień poświęcony Pawłowi Kopciowi, alpiniście z Kielc, który pozostał na Nanga Parbat…

Gdybyś w wiecznym śniegu polec miał,
To nad tobą niby nad kimś bliskim
Skłonią siwe głowy szczyty skał,
Jak najtrwalsze w świecie obeliski.
(Włodzimierz Wysocki)

Biblioteka Uniwersytecka wraz ze Świętokrzyskim Klubem Alpinistycznym organizują Wieczór Wspomnień poświęcony śp. Pawłowi Kopciowi, wspinaczowi i himalaiście z Kielc, w latach 2005-2010 studentowi Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK na kierunku fizyka.

9 maja 2024 r. godz. 18:00, Biblioteka Uniwersytecka UJK.

Śp. Paweł Kopeć pozostał na zawsze w Górach Najwyższych podczas zejścia ze zdobytego w dniu 2 lipca 2023 r. wierzchołka Nanga Parbat w Himalajach.

Spotkaniu Przyjaciół i Znajomych towarzyszyć będzie wystawa związana z działalnością śp. Pawła w górach wysokich, złożona z książek, map, fotografii, sprzętu wspinaczkowego i innych gadżetów należących do himalaisty.

Zapraszamy wszystkich, którzy znali Pawła na różnych etapach Jego życia, o włączenie się w organizację wydarzenia. Zachęcamy do aktywnego udziału poprzez snucie opowieści, prezentację pamiątek i zdjęć lub tylko poprzez swoją obecność.

Osoba do kontaktu: Ewa Kornecka-Mogielska, 41 349 7181, e-mail ewa.kornecka-mogielska@ujk.edu.pl

Zaproszenie na Wieczór Wspomnień Pawła Kopcia, 9 maja 2024 godzina 18:00

Plakat zapraszający na Wieczór Wspomnień Pawła Kopcia, 9 maja 2024 godzina 18:00