Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 21 października 2019 r., godz. 11:00 sala konferencyjna.

Tematyka spotkania: „Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach Renaty Piątkowskiej”. Spotkanie opiera się na książkach: „Zbój”, „Mruk”, „Najwierniejsi przyjaciele”, „Oko w oko ze zwierzakiem”. Celem spotkania jest wzbudzenia w dzieciach empatii dla zwierząt.W trakcie spotkania autorka nawiązuje również do swoich książek o Słodziakach.

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich trzydzieści siedem. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji”Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: ” Przecinek i Kropka’ oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”,statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K.Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.

Wstęp tylko zapisanych grup. Liczba miejsc ograniczona.

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na spotkanie autorskie.
Zapisy grup: sekretariat Biblioteki, tel. 41 349 71 55. Decyduje kolejność zgłoszeń!!!

Wydarzenie wpisuje się w obchody 50-lecia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Plakat promujący spotkanie z Renatą Piątkowską