Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

W poniedziałek 21 października w Bibliotece Uniwersyteckiej miało miejsce wyjątkowe spotkanie z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. Pisarka przypomniała młodym czytelnikom jak ważne jest czytanie książek, podkreślając ich znaczenie w rozwoju wyobraźni, wzbogacaniu słownictwa i osobowości.

Ilustracją były fragmenty czytane przez towarzyszącą jej lektorkę Elżbietę Malwinę Kożurno. Obie panie nawiązały świetny kontakt z uczestnikami, którzy uważnie słuchali i żywo reagowali. Książki o zwierzętach napisane przez panią Renatę i tym razem stały się pretekstem do rozmowy na bardzo ważne tematy. Opatrzone komentarzem autorki historie zwierzaków, które wielokrotnie ratowały z opresji swoich ludzkich przyjaciół i nawet w obliczu wielkiego zagrożenia przekładały dobro innych nad swoje, wybrzmiały całą swoja mocą.

Autorka, na podstawie zabawy, zaprezentowała swoim słuchaczom również jak wygląda droga książki od pisarza, poprzez wydawcę, edytora i ilustratora aż do księgarni lub biblioteki.

Na zakończenie dodatkową atrakcją była możliwość zdobycia autografu autorki.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 50-lecia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.