Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

13 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach przybyły do naszej Biblioteki Uniwersyteckiej. Wiedziały, że czeka je spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Autor zaczął od rozmowy z dziećmi po angielsku. Następnie pytał, czy często sięgają po jakąś lekturę. Potem kilka osób zaprosił na osobistą pogawędkę przy herbatce o swoich książkach.

Pytał dzieci o ich przemyślenia, zajmująco opowiadał o swoich dziełach, i w niesamowicie sprytny sposób zachęcał je do przeczytania w szczególności tych, o których rozmawiali. Uczestnicy spotkania rozmawiali o książkach: „Poczet psujów polskich”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Spotkanie było bardzo udane. Mamy olbrzymią nadzieje, że nie jest ono ostatnim.