Rozstrzygnięcie I Konkursu Literackiego „Idź w ślady Jana Kochanowskiego i napisz fraszkę”

Jury Konkursu w składzie: dr hab. Krzysztof Jaworski – przewodniczący, dr Henryk Suchojad, dr Jolanta Drążyk, dr Grażyna Gulińska i Andrzej Antoniak oceniło 56 fraszek.

Na I Konkurs Literacki „ Idź w ślady Kochanowskiego i napisz fraszkę” ogłoszony przez Bibliotekę Uniwersytecką w Kielcach, wpłynęło łącznie 60 fraszek, z czego 4 nie spełniało wymogów regulaminowych, w związku z tym nie podlegało ocenie.

1 miejsce przyznano fraszce zatytułowanej „O polskim świętowaniu” – autor Jan Migielicz z Leska oraz wyróżnienie dla „Z notatnika polityka” – autor Tadeusz Charmuszko z Suwałk.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło podczas II Świętojańskich Spotkań 9 czerwca 2016 roku.