Relacje czyli malarsko-poetycki dialog w Bibliotece UJK

W Bibliotece Uniwersyteckiej 8 lutego 2017 r. odbył się wernisaż wystawy obrazów prof. Małgorzaty Bieleckiej oraz prezentacja książki malarsko-poetyckiej zawierającej dzieła kielczanki i powstałe z ich inspiracji wiersze autorstwa Barbary Musiałek, poetki zamieszkałej w Żorach.

Ów osobliwy dialog wprowadza czytelnika i zarazem widza w różne, ale współistniejące ze sobą światy – jeden opisywany kolorem, drugi malowany słowem – które odmiennymi środkami wyrazu, innymi językami starają się wyrazić, z punktu widzenia kobiet, ten sam kosmos doznań, doświadczeń, emocji, jakich źródłem są relacje kobieta – mężczyzna.

Patronat honorowy nad wystawą objął JM Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak.

Wystawę można ogladać do 31 marca 2017 r.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!