Uczestnicy wyprawy górskiej w Himalajach

„Wyżej już niebo…”. Wanda Rutkiewicz we wspomnieniach Janusza Majera – spotkanie i wernisaż wystawy

Prawdziwa gratka dla pasjonatów gór i turystyki wysokogórskiej!
Wydarzenie odbędzie się 1 lipca 2022 r. o godz. 18.00, na parterze w sali konferencyjnej/holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach, ul. Uniwersytecka 19.

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Wyżej już niebo. Góry najwyższe Wandy Rutkiewicz. Polki w drodze ku Himalajom”. Gościem Specjalnym wernisażu będzie Janusz Majer – himalaista, organizator, uczestnik i kierownik kilkunastu wypraw himalajskich. Nasz Gość opowie o Wandzie Rutkiewicz, swojej z Nią znajomości, spotkaniach z Wandą na himalajskich szlakach.
Moderatorem spotkania będzie kielecki antykwariusz, wydawca, znawca gór wysokich, wspinacz Henryk Rączka.

Na pierwszych 100 gości oczekują książki ufundowane przez Antykwariat Górski „Filar” z pamiątkowym znakiem wystawy i spotkania z Januszem Majerem.

Wydarzenie swoim patronatem objęli: Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK „SABAT”/Politechnika Świętokrzyska, PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach.

Patronat medialny: TVP3 Kielce, Radio Kielce, Radio eM Kielce, Echo Dnia.

Zapraszamy serdecznie! Atrakcji nie zabraknie!
Janusz Majer wraca do naszej Biblioteki z opowieściami o Wandzie Rutkiewicz.

Wstęp wolny.