Etiopska kobieta w tradycyjnym stroju

Spotkanie podróżnicze „Południe Etiopii – ginące tradycje w Dolinie Omo”

Zapraszamy na wystawę fotograficzną pt. „Piękno etiopskich kobiet” połączoną z prelekcją pt. „Południe Etiopii – ginące tradycje w Dolinie Omo” prof. Danuty Rasały – 21 lutego 2024 Biblioteka Uniwersytecka, ul. Uniwersytecka 19.

Prelekcja godz. 17.00, sala konferencyjna /parter/
Wernisaż godz. 18:00, Galeria Uniwersytecka, I piętro

Prof. Danuta Rasała przez kilkadziesiąt lat związana dydaktycznie i naukowo z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, z wykształcenia chemiczka, z zamiłowania miłośniczka przyrody i podróży. Dolina rzeki Omo to szczególny obszar przyrodniczy i kulturowy północnej Afryki, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Mieszka tutaj ponad 20 grup etnicznych, wśród nich najliczniejsi są Hamerowie, natomiast szczególnie rozpoznawalni Mursi. Odwiedzając takie miejsca, warto zastanowić się, jak długo zostaną zachowane tutejsze warunki życia, ubiory, osobliwe zdobienia i rytuały. Czy w niedługim czasie te miejsca zamienią się tylko w turystyczne skanseny?

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 30 fotografii, które będą wzbogacone informacją na temat obyczajów i specyfiki tego wielomilionowego kraju. Wystawa czynna do 24 marca 2024 r.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek.

Patronat: TVŚ Kielce, Radio eM, Radio Kielce, Echo Dnia, PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach, Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK „SABAT”, Klub Turystów Pieszyk PTTK „Przygoda”.

Wydarzenie (prelekcja i wystawa) przeznaczone dla odbiorców pełnoletnich.

Skip to content