Piotr Pustelnik w Bibliotece Uniwersyteckiej

„To, co się przeżywa w górach, to zostaje w człowieku” – tymi słowami rozpoczął Piotr Pustelnik wieczorne spotkanie 17 października 2023 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej Cień Wielkiej Góry. Góry oczami Piotra Pustelnika – prawie trzygodzinne opowieści legendy górskiego świata, sala konferencyjna wypełniona po brzegi, wszyscy słuchali z zaciekawieniem niesamowitych historii. Jak ewoluuje ta najczulsza struna w człowieku?… Bo „każdy ma w organizmie jakąś czułą strunę, gdy się ją trąci, odzywa się dźwięk, którego człowiek potrzebuje. Najsłodsza melodia. Szum sań, które ciągnę, jest właśnie taką melodią, tak jak kiedyś dźwięk obijających się o siebie karabinków, który mnie urzekał.” Tymi słowami, cytując Piotra Pustelnika, spotkanie zakończyła prowadząca Ewa Kornecka-Mogielska.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa materiałów ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach i kolekcji prywatnej Henryka Rączki Antykwariat Górski Filar, dokumentująca w formie drukowanej historię zdobywania gór najwyższych i dokonania wspinaczkowe Piotra Pustelnika.

„14 X 8000 w dwadzieścia lat (1990-2010). Ja, Pustelnik [Piotr]”.
Kurator wystawy: Ewa Kornecka-Mogielska.
Wystawa czynna do 30 listopada 2023 r.
Współorganizator: Antykwariat Górski Filar

Wydarzenie swoim patronatem i mecenatem objęli:

Sponsor: