„Pejzaż najbliższy”. Malarstwo Agnieszki Łuczyńskiej

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Agnieszki Łuczyńskiej pt. „Pejzaż najbliższy”.

15 lutego w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej odbył się wernisaż wystawy Agnieszki Łuczyńskiej pt. „Pejzaż najbliższy”, na którym zaprezentowano portrety oraz pejzaże, w których specjalizuje się Autorka. Temat kieleckiego zalewu i pobliskiego parku zdominował większość kompozycji pejzażowych. Obrazy ukazują w całej pełni kaprysy przyrody, dynamikę zmieniających się pór dnia i pór roku.

Wystawę można oglądać do 12 marca 2023 r. w godzinach pracy Biblioteki.

Zapraszamy!

Agnieszka Łuczyńska mieszka i tworzy w Kielcach. Z zawodu jest fotografem. Zajmuje się malarstwem w technikach wodnych, fotografią artystyczną oraz rzeźbą ceramiczną. Wiodącym tematem jej obrazów jest pejzaż i portret. W swoim dorobku ma wystawy indywidualne w kraju i za granicą oraz liczne wystawy zbiorowe. W 2011 roku została laureatką Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie” 34.

Jest członkinią Stowarzyszenia Twórczego Zenit w Kielcach i Skarżyskiego Klubu Twórców SKART. Uczestniczy w warsztatach i projektach Ceramika Nova w Kielcach oraz plenerach malarskich i aukcjach charytatywnych. Artystka współpracowała z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przy produkcji lalek. Od niedawna zajmuje się malowaniem ikon i złoceniem.