Narodowe Czytanie 2020 z Biblioteką Uniwersytecką

Biblioteka Uniwersytecka wzięła udział w Narodowym Czytaniu 2020.
W samo południe 4 września 2020 roku w murach Biblioteki pochylano się nad tekstem „Balladyny”.

We wspólnej lekturze utworu Juliusza Słowackiego wzięły udział nowo powołane władze UJK: Prorektor ds. Kształcenia dr hab. inż. Barbara Gawdzik, prof. UJK oraz Dziekan Wydziału Humanistycznego dr hab. Beata Wojciechowska, prof. UJK oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu i Biblioteki Uniwersyteckiej.

Wyzwanie znajomości „Balladyny” w swoich szkołach podejmowali jednocześnie także uczniowie, dla których przygotowano materiały edukacyjne. Mogli również tworzyć autorskie zakładki do książek, które miały nawoływać Czytelnika do bycia dobrym oraz próbować swych sił w tworzeniu ilustracji do utworu.

Spotkanie uświetniła wystawa przygotowana przez Oddział Nauki, Dydaktyki i Wydawnictw BUK UJK „Balladyna” –  utwór – cud. Wcale nie cud-dziewczyna, którą można oglądać do 10 października 2020 roku.

Obok „Balladyny” nie da się przejść obojętnie.

Wideorelacja