Na ratunek Człowiekowi… Z dziejów ratownictwa w Tatrach

Zapraszamy na spotkanie pt. „Na ratunek Człowiekowi…Z dziejów ratownictwa w Tatrach” z Naczelnikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Janem Krzysztofem, który przyjedzie do Biblioteki Uniwersyteckiej UJK wraz z zespołem ratownictwa górskiego TOPR. Posłuchamy o historii powstania Pogotowia, spektakularnych akcjach TOPR, będziemy uczestniczyć w pokazie ratownictwa górskiego, prezentacji sprzętu ratującego ludzkie życie w górach. Spotkanie zakończy wernisaż wystawy „Na ratunek Człowiekowi. Z dziejów ratownictwa górskiego i medycznego. TOPR – GOPR 601 100 300”.
Kuratorzy wystawy: Ewa Kornecka-Mogielska, Henryk Rączka

Wydarzenie patronatem honorowym objął Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Stanisław Głuszek.

Wydarzenie swoim patronatem objęli:
Telewizja Polska S.A. Oddział w Kielcach
Telewizja Świętokrzyska
Radio Kielce
Radio eM Kielce
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego PTTK Kielce
Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
Oddział PTTK w Końskich
Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK „SABAT” Politechnika Świętokrzyska

Sponsorzy:
Fundacja Instytut Świętokrzyski
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A