Lucyna Gozdek „W PRZESTRZENI II”

Zapraszamy 10 grudnia 2020 r./czwartek/ godz. 18:00 do przestrzeni wirtualnej Biblioteki Uniwersyteckiej na otwarcie wystawy malarstwa Lucyny Gozdek pt. „W PRZESTRZENI II”.

Transmisja: Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK na kanale UCM UJK LIVE.

Lucyna Gozdek tworzy obrazy olejne i akrylowe, ponadto instalacje ze szkła i szklane obrazy. Artystka czerpie tematy z natury, obserwuje zjawiska, rozproszenie światła, trójwymiarowe kształty, a następnie przenosi na obraz zatrzymane zdarzenia, by uchwycić to, co ulotne w przyrodzie. Twórczość Artystki jest porównywana z teorią piękna Immanuela Kanta, w której mieszczą się takie kategorie jak malowniczość, bezinteresowność, wzniosłość i piękno. Artystka harmonijnie uzupełnia malarstwo szklanymi elementami, umiejętnie łączy sztukę z designem. W swojej dotychczasowej twórczości prace malarskie prezentowała m.in. w Krakowie, Sandomierzu, Kielcach, Pińczowie, Toruniu, Rzeszowie, we Lwowie, Winnicy, Użgorodzie, Dniepropietrowsku czy Vikolincu. Artystka zajmuje się działalnością kuratorską oraz koordynacją wystaw na Ukrainie. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków w Pile.

Lucyna Gozdek od wielu lat zajmuje się również projektowaniem i produkcją oryginalnych szklanych ozdób świątecznych, bombek choinkowych i dekoracji całorocznych. Swoje projekty wystawia na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie.

Plakat wystawy malarstwa W przestrzeni 2