Love Data Week 2023

W dniach 13-17 lutego obchodzony jest Love Data Week. To międzynarodowe święto danych, celowo organizowane w tygodniu, w którym przypadają Walentynki. Jego celem jest podnoszenie ogólnej świadomości na tematy takie, jak: zarządzanie danymi badawczymi, udostępnianie, przechowywanie, ponowne wykorzystywanie, rozpowszechnianie i ochrona danych. W tym roku tematem przewodnim jest: Data: Agent of Change.  W tym roku Love Data Week koncentruje się na pomaganiu nowym i doświadczonym użytkownikom danych w znalezieniu szkoleń dotyczących danych i innych zasobów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów z zarządzaniem danymi badawczymi.

Zapraszamy do korzystania z dedykowanej strony naszej Biblioteki dotyczącej danych badawczych. Znajdują się tu materiały dotyczące dobrych praktyk związanych z danymi oraz ułatwią tworzenie planów zarządzania danymi np. w konkursach Narodowego Centrum Nauki.

Warto pamiętać, że Repozytorium UJK to właściwe miejsce na dane badawcze! Pracownicy UJK mogą bez żadnych opłat deponować i udostępniać dane badawcze w postaci danych tabelarycznych, zdjęć, materiałów audiowizualnych oraz wszelkich innych danych wytworzonych, zebranych lub opisanych na potrzeby prowadzenia badań naukowych.  

Warto też przejrzeć dostępne kursy (i materiały), które są przeznaczone dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych. Przykładowe to:

FOSTER

Open and FAIR Research Data

Research and Data ethics 

Assessing the FAIRness of Data  

Data Protection and Ethics

Wystarczy się zalogować, kursy są bezpłatne!

#LoveData23

Skip to content