Konsul Generalny Niemiec z wizytą w Bibliotece

18 marca 2016 r. w Kielcach przebywał Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie dr Werner Köhler z żoną oraz Attaché Konsulatu do spraw kultury i edukacji pani Regina von Ahn.

Celem wizyty było uczestniczenie w uroczystości zamykającej konkurs pt. „Wrażenia i impresje z Tygodnia Filmu Niemieckiego” . Organizatorem konkursu był Instytut Filologii Obcych UJK,  współorganizatorem VI LO im J. Słowackiego w Kielcach, Konsulat Generalny RFN był partnerem konkursu. Goście z Konsulatu spotkali się również z Władzami Uczelni. Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy naukowej z uniwersytetem Erfurt oraz z biblioteką naukową (Forschungsbibiothek) Gotha. Jednym z punktów programu było zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej UJK, gdzie goście zapoznali się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi oraz nowoczesnymi formami udostępniania zbiorów, obejrzeli wystawę rzeźb ceramicznych Katarzyny Handzlik pt. „Hommage à L.2” w Galerii Uniwersyteckiej.