Profesor Wincenty Kućma oraz prowadzący spotkanie profesor Piotr Rosiński w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej

Kompozycje niepowtarzalne – spotkanie z artystą-rzeźbiarzem

9 czerwca 2022 roku w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej odbyło się spotkanie autorskie z profesorem Wincentym Kućmą w ramach wystawy reliefu i rysunku. Artysta-rzeźbiarz przedstawił proces twórczy powstających obiektów, zaprezentował etapy procesu plastycznego towarzyszące mu w trakcie działań artystycznych, podzieli się tym, co nie zostało pokazane, począwszy od szkiców, pierwszych koncepcji, wizji artystycznych i ideowych. Opowiedział o źródłach inspiracji i osobistych refleksjach.

Spotkanie, w którym uczestniczyli m. in. uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach poprowadził profesor Piotr Rosiński.

Materiał red. Urszuli Nowickiej/TVP3 Kielce