Zdjęcie przedstawiające lichtarz z zapalonymi świecami

Finisaż wystawy „Światło Ikony” Antoniego Myśliwca

Refleksja wokół ikony… refleksja wokół prawosławia…

W Galerii Uniwersyteckiej odbył się Finisaż wystawy „ŚWIATŁO IKONY” Antoniego Myśliwca. Goście mieli także możliwość wysłuchania pieśni prawosławnych w wykonaniu chóru Parafii Św. Mikołaja w Kielcach pod dyrekcją Jacka Dziubela.

Prawosławie w fotografii kieleckiego artysty to rzeczywiście tajemnica i zaproszenie do odkrycia piękna, dzięki subtelnemu operowaniu światłem i „rozmytym” kadrem. – To czysta fotografia, nie program graficzny – przyznał A. Myśliwiec. Dodatkowym atutem dla zwiedzających tego dnia był fakt, że podglądając wnętrza wschodniego obrządku, znajdowali się w świątyni książki, a dokładnie pod Galerią Uniwersytecką jest usytuowanych 500 tys. książek – zauważył Dyrektor Biblioteki Andrzej Antoniak.