Finisaż wystawy „Bo góry na to są, by zachwycały. Eljaszowie i Tatry”

Spotkajmy się w piątek 18 marca 2022 r. o godz. 18.00, by wspólnie delektować się pięknem i wyjątkowością eksponatów ze zbiorów Henryka Rączki, kieleckiego kolekcjonera, antykwariusza, wydawcy, taternika, alpinisty, przewodnika tatrzańskiego w przyjaznych wnętrzach Biblioteki Uniwersyteckiej. Zapraszamy na opowieść Henryka Rączki o Eljaszach i gawędę o Tatrach.
Finisażowi towarzyszył będzie katalog naszej wystawy.

A o to, co myślą o wydarzeniu Goście, którzy uczestniczyli w otwarciu wystawy:

„Poruszającą, fantastyczną, niezwykłą, absolutnie unikatową wystawę „Bo góry na to są, by zachwycały” obejrzeć można w holu biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (…)Cudo, piszę to bez najmniejszej przesady i intelektualna uczta nie tylko dla bibliofilów, ale dla wszystkich miłośników gór.” (Ryszard Biskup)

„Po prostu serce Tatr jest w Górach Świętokrzyskich, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział. To i wy sobie popatrzcie.”
(Adam Cedro)

Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach, sala konferencyjna i hol/parter