Biblioteka Uniwersytecka na 40 lat „Solidarności”

Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wraz z Regionem Świętokrzyskim NSZZ „Solidarność”, Wojewódzkim Domem Kultury Kielce oraz Archiwum Państwowym w Kielcach przygotowała wystawę z okazji obchodów 40lecia „Solidarności”. Uroczyste jej otwarcie nastąpiło 10 września 2020 roku w WDKu w Kielcach.

Wystawa składa się z kilku części, w których znalazły się różnorakie materiały dotyczące „Solidarności”. Zaprezentowano na niej m.in.:

• plakaty „Solidarności”,
  • wybrane publikacje książkowe i broszury dotyczące NSZZ „Solidarność” oryginalne dokumenty,
  • wydawnictwa drugiego obiegu wydawane w Kielcach, Starachowicach oraz Ostrowcu Świętokrzyskim,
  • wydania specjalne biuletynu „Solidarność Regionu Świętokrzyskiego” dotyczące różnych zagadnień i rocznic historycznych,
  • druki ulotne związane z obchodami przez „Solidarność” m.in. rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości,
  • znaczki poczty „Solidarności”,
  • druki okolicznościowe,
  • kartki świąteczne,
  • solidarnościowe pamiątki,
  • fotografie.

Jeśli chcecie Państwo obejrzeć ją na żywo, zapraszamy do 30 września 2020 roku, do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Oddział Nauki, Dydaktyki i Wydawnictw
Biblioteki Uniwersyteckiej UJK w Kielcach