Arkadiusz Sędek „Konterfekt”. Wystawa fotografii

W Bibliotece można oglądać wystawę fotografii Arkadiusza Sędka „Konterfekt”.

6 października-19 listopada 2021

Galeria Uniwersytecka, I piętro, ul. Uniwersytecka 19

Tytuł wystawy „Konterfekt” to nawiązanie do portretu – wizerunku człowieka znanego od czasu, gdy człowiek posiadł umiejętność rysowania, malowania, rzeźbienia, a współcześnie fotografowania. Ta ostatnia jest dzisiaj popularna i dostępna dzięki mediom społecznościowym. Dzięki nim wizerunek ludzki przestaje być prywatny, raz zamieszczony w wirtualnej księdze twarzy nabiera nowego znaczenia. Staje się światłowodową wizytówką prawie każdego obywatela.

dr Arkadiusz Sędek – fotograf, plastyk, pedagog, absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie oraz Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Współzałożyciel Krakowskiej Szkoły Filmowej, autor filmów „Kielczanin? A kto to?” oraz „Ja tu już nie wrócę”. Współpracował z mediolańskimi agencjami mody oraz najważniejszymi magazynami mody we Włoszech. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Aktualnie prowadzi zajęcia z fotografii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i kieruje Studenckim Kołem Naukowym Fotografii 210Studio. Fotograf Piwnicy pod Baranami, autor m. in. portretów piwnicznych artystów, ponadto portrecista reżyserów, aktorów, wykładowców krakowskiej PWST, dokumentalista sztuk teatralnych tejże uczelni. Głównym źródłem inspiracji dla Sędka jest człowiek, jego różne oblicza i charaktery, dlatego specjalizuje się w fotografii portretowej i akcie. Eksperymentuje mieszając malarstwo z fotografią, tworząc techniki własne. Wystawiał m. in. w Rzymie, Neapolu, Bari, Barcelonie, Kolonii, Walencji, Meksyku, Chiayi (Taiwan) i Brownsville (USA). W tegorocznym Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie” otrzymał nagrodę Grand Prix od Prezydenta Miasta Kielce za zestaw prac fotograficznych.

Plakat wystawy fotografii Konterfekt