Narodowe Czytanie 2024

6 września 2024 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej unosił się duch narodowowyzwoleńczy. To za sprawą „Kordiana” Juliusza Słowackiego, którego tekst czytaliśmy już od samego południa. Nie sposób się nie zgodzić z tymi, którzy sądzą, że jest to dzieło nie mające sobie równych. Jego ważna tematyka, ciekawa konstrukcja, wprowadzone postacie i ta niezwykle istotna kwestia wolności…

Dziś do grona czytających Bibliotekarzy dołączyli: JM Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. dr hab. Beata Wojciechowska, prorektor ds. nauki UJK dr hab. Michał Arabski, prof. UJK, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Humanistycznego UJK dr hab. Jolanta Kępa-Mętrak, prof. UJK oraz prof. dr hab. Piotr Zbróg – dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa.

Serdecznie im za to dziękujemy.

Dziękujemy również tym, którzy wsłuchiwali się w Narodowe Czytanie 2024 z Biblioteką Uniwersytecką UJK w Kielcach.