3000 lat historii Pisma Świętego w jednym pomieszczeniu

Zapraszamy do zwiedzenia interesującej wystawy noszącej tytuł: „HISTORIA BIBLII”. Dla zorganizowanych grup proponujemy prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym.

Na wystawie w sposób interaktywny zwiedzający mają możliwość zapoznania się z historią powstania Biblii. Można będzie przyjrzeć się słowom zapisanym na kamiennych tablicach, na skórach zwierzęcych, na papirusie i pergaminach. Zobaczymy pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta księga.

Każdy zwiedzający wystawę będzie miał możliwość „dotknięcia” eksponatów, przejrzenia replik najstarszych manuskryptów Pisma Świętego.

Otwarcie wystawy: 11 października godzina 16:30

Zwiedzanie wystawy:  12–14 października  w godzinach 9:00 – 19:00; 15 października w godzinach 9:00 – 14:00

Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Świętokrzyska 21E – Galeria Uniwersytecka

Wstęp bezpłatny!