II ŚWIĘTOJAŃSKIE SPOTKANIA

Biblioteka Uniwersytecka UJK serdecznie zaprasza na II ŚWIĘTOJAŃSKIE SPOTKANIA – plenerową imprezę kulturalno-edukacyjną, która odbędzie się na terenie Kampusu UJK przy ul. Świętokrzyskiej 21e w gmachu Biblioteki oraz na placu amfiteatralnym 9 czerwca 2016 roku w godz. 9:00 –15:00.

Proponujemy:

• Prelekcje:

– na temat życia i twórczości Jana Kochanowskiego;
            – na temat obrzędowości ludowej związanej z Nocą Świętojańską.

• Głośne czytanie utworów poety z Czarnolasu przez znane osobistości świata nauki i kultury.
  • Prezentacje staropolskich gier i zabaw.
  • Warsztaty plastyczne, konkursy.
  • Zwiedzanie wystawy malarstwa wybitnego artysty profesora Mariana Czapli w Galerii Uniwersyteckiej.
  • Zwiedzanie gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej.
  • Uczestnictwo w warsztatach z tyfloinformatyki – jak nowoczesne technologie ułatwiają życie.

Szczegółowy program zostanie opracowany po otrzymaniu zgłoszeń ze szkół. Wtedy dostosujemy go do poszczególnych grup wiekowych. Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie. Na zgłoszenia czekamy do 23 maja.

Zgłoszenia przyjmuje oraz szczegółowych informacji udziela:
dr Jolanta Drążyk z Oddziału Nauki, Dydaktyki i Wydawnictw
e-mail: jolanta.drazyk@ujk.edu.pl