Za nami IV Świętojańskie Spotkania!

„To jest świetna inicjatywa i super sprawa! Nie rezygnujcie z niej!” – tak podsumowali wydarzenie nauczyciele oraz opiekunowie dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyli w IV Świętojańskich Spotkaniach.

19 czerwca Biblioteka gościła ponad 300 młodych ludzi ze szkół z naszego województwa i opowiadała im o patronie uczelni, prezentowała swój księgozbiór oraz zorganizowała wspólną zabawę. W tym roku zrezygnowano z głośnego czytania utworów Jana Kochanowskiego, w zamian stawiając na zajęcia warsztatowe cieszące się co roku ogromną popularnością. Była mysz sterowana ruchem głowy, elektroniczne lupy i powiększalniki oraz terminal brajlowski. Młodzi ludzie tworzyli zakładki do książek oraz pletli wianki.