„Serce bez granic” w Bibliotece!

Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej UJK serdecznie zaprasza na spektakl „Serce bez granic” w wykonaniu znakomitych aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w piątek 23 marca 2018 roku o godz. 15.00 w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Świętokrzyska 21e – I piętro. Spektakl w reżyserii Sławomira Gaudyna.

Wstęp wolny!

Przedstawienie „Serce bez granic” poświęcone jest postaci kardynała Adama Kozłowieckiego – wywodzącego się z Podkarpacia jednego z najbardziej zasłużonych polskich misjonarzy, który wbrew woli rodziców wstąpił do nowicjatu jezuitów. Sercem i duszą przez ponad sześćdziesiąt lat związany był z kontynentem afrykańskim. Był najstarszym polskim misjonarzem, pierwszym biskupem Lusaki i najwyższym dostojnikiem kościoła zambijskiego. Za swoje zasługi został uhonorowany najwyższymi odznaczeniami francuskimi, zambijskimi i polskimi.

Kardynał Kozłowiecki w czasie swojej służby misyjnej niósł wiarę, nadzieję i miłość potrzebującym duchowego wsparcia w katolickich placówkach misyjnych. Był nie tylko oddanym kapłanem i duszpasterzem, ale także odważnym obrońcą praw człowieka i orędownikiem niepodległości narodów. Kardynał Kozłowiecki swoją działalnością wpisał się w historię kilku narodów i całej wspólnoty chrześcijańskiej.

W postać kardynała w różnych etapach życia wcielą się aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Paweł Gładyś oraz Grzegorz Pawłowski, który tą rolą powrócił na scenę teatralną po ciężkiej chorobie. Spektaklowi towarzyszyć będzie wystawa prezentująca życie i działalność kardynała Adama Kozłowieckiego.