Wizyta w Bibliotece Uniwersytetu w Pardubicach

W dniach 02-06.06.2014 r. w ramach erasmusowskiego programu Training Staff Mobility (STT) w Bibliotece Uniwersytetu w Pardubicach przebywała Danuta Siudak z Oddziału Komputeryzacji i Informatyzacji Biblioteki Uniwersyteckiej.

Celem wyjazdu było zrealizowanie wcześniej ustalonego przez obie strony programu, zawierającego zapoznanie się ze strukturą biblioteki, organizacją pracy oraz zarządzaniem zbiorami tradycyjnymi i elektronicznymi (biblioteka cyfrowa UPa, Open Access). Szczególną uwagę poświęcono pracującemu w czeskiej bibliotece systemowi Verbis oraz multiwyszukiwarce Primo, pozwalającej użytkownikom na znalezienie i uzyskanie dostępu do wszelkiego typu materiałów bibliotecznych, niezależnie od ich formatu i lokalizacji.

Biblioteka Uniwersytetu w Pardubicach posiada zbiory złożone z ponad 195.000 jednostek wydawnictw zwartych i ciągłych, audio i videokaset oraz CDs. Z jej usług korzysta ponad 7500 użytkowników.