Andrzej Meller „Droga do Kabulu”

Zapraszamy do Biblioteki Uniwersyteckiej na spotkanie z Andrzejem Mellerem – 7 stycznia 2020 r., godz. 18:00. Będzie to relacja z trwającej 9 miesięcy wyprawy camperem z Polski do Afganistanu.

Andrzej Meller – dziennikarz, pracujący głównie jako reportażysta i korespondent wojenny. Współpracował z Tygodnikiem Powszechnym, dla którego relacjonował m.in. wojnę w Osetii Południowej oraz wojnę domową w Libii. Publikował również m.in. w portalu Onet, magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. Autor książek: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki”, „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie” . W 2020 roku ukaże się jego nowa książka pt.”Droga do Kabulu”.

Wystawa wpisuje się w obchody 50-lecia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Patronat: PTTK Kielce Oddział Świętokrzyski

Patronat medialny: TVP3 Kielce, Radio Kielce, Radio eM Kielce Echo Dnia Świętokrzyskie

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej nr 1.35, parter.

Wstęp wolny.

Plakat promujący spotkanie z Andrzejem Mellerem