Wystawa która łączy pokolenia!

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii: Pokolenia II Kolory. Wernisaż odbędzie się 4 marca (środa) godz. 17:00 w Galerii w Bibliotece Uniwersyteckiej, I piętro.

Tematem drugiej odsłony artystycznego projektu Pokolenia są Kolory – ich nadmiar, umiarkowanie lub brak. Zaprezentowane zostaną prace studentów Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kielcach, Studenckiego Koła Naukowego Fotografii 210 Studio oraz Uniwersytet Dziecięcy UJK.

Patronat honorowy: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof dr hab. Jacek Semaniak.

Kurator wystawy: dr Arkadiusz Sędek

„Kolor to podstawowy element sztuki i życia, jednak tak różnorodny, że broni się na ogół przed całościowym ujęciem.
Czy jest to przede wszystkim bodziec wizualny, pozbawiona namacalności funkcja światła, czy też materialna substancja, którą można kształtować i układać?
Co nam komunikuje język koloru? Gdzie zaczyna się jeden kolor a kończy drugi?”

John Gage

Wystawa czynna do 27 marca 2020.

Patronat medialny: TVP Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia

Wstęp wolny!