14 x 8000 Krzysztof Wielicki – Mój Wybór

UWAGA! SPOTKANIE ODWOŁANE

SAMOTNIE, ZIMĄ, BEZ TLENU, NOWĄ DROGĄ CZYLI 14 x 8000 KRZYSZTOFA WIELICKIEGO. Zapraszamy 13 marca godz. 18:00 do Biblioteki Uniwersyteckiej na spotkanie z legendą polskiego i światowego himalaizmu Krzysztofem Wielickim, piątym na świecie człowiekiem zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum.

W 2019 roku nagrodzony Złotym Czekanem – odpowiednikiem Oskara w środowisku górskim. Wspólnie z Leszkiem Cichym dokonał pierwszego na świecie zimowego wejścia na Mount Everest.
Również jako pierwszy na świecie zdobył Kanczendzongę i Lhotse.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa książek i czasopism ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz kolekcji prywatnej Henryka Rączki pt. „Samotnie, zimą, bez tlenu, nową drogą czyli 14 x 8000 Krzysztofa Wielickiego”.

Wydarzenie poprowadzi Henryk Rączka, bibliofil, znawca gór wysokich, właściciel największego zbioru literatury o tematyce karpackiej.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 50-lecia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Serdecznie zapraszamy !!!

Czytelnia ogólna, I pięto