• Zapraszamy Kolekcja nordycka
  • Księgozbiór kolekcji nordyckiej Księgozbiór kolekcji nordyckiej
  • Stanowisko do pracy Stanowisko do pracy
  • Kolekcja nordycka Kolekcja nordycka
  • Księgozbiór kolekcji nordyckiej Księgozbiór kolekcji nordyckiej

Nowości w Kolekcji Nordyckiej

Nasza Kolekcja Nordycka powoli się rozrasta! Kolejna porcja nowości książkowych dotarła do Oddziału Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów. Już w październiku na półkach zostanie ustawionych opracowanych ponad 50 nowych pozycji z zakresu nauk humanistycznych, technicznych i przyrodniczych dotyczących głównie Szwecji.
Zapraszamy do korzystania!

Wizyta ambasadora Szwecji

16 czerwca br. gościem naszego Uniwersytetu był szwedzki polityk i dyplomata, od 2011 ambasador w Polsce, Jego Ekscelencja Staffan Herrström. Pan Ambasador zwiedził m.in. Kolekcję Nordycką oraz wystawę "Światło w cieniu". zob. fotorelację

Dar od ambasadora Finlandii

Ambasador Finlandii przekazał cenne książki do Kolekcji Nordyckiej m.in. 100 fińskich innowacji społecznych oraz Historia polityczna Finlandii 1809-1999 Zapraszamy do korzystania!

Wizyta ambasadora Finlandii

20 marca br. Bibliotekę odwiedził ambasador Finlandii w Polsce Jari Vilén wraz z małżonką. W nowym gmachu pojawił się w towarzystwie Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. dr hab. Jacka Semaniaka oraz prof. Ryszarda M. Czarnego. 

Ambasador podziwiał nowoczesne i funkcjonalne wnętrza biblioteczne. Szczególne zainteresowanie wzbudziły  materiały znajdujące się w Kolekcji Nordyckiej. Ambasador zadeklarował chęć współpracy i pomoc przy dalszym organizowaniu księgozbioru  dotyczącego państw nordyckich ze szczególnym uwzględnieniem tematyki m. in. gospodarczo-ekonomicznej, praw człowieka oraz bezpieczeństwa narodowego. Fotorelacja z wizyty dostępna tutaj

Jedyny taki projekt

Na półkach jest już około tysiąca książek. Obok publikacji naukowych z Oxfordu literatura piękna, przewodniki turystyczne, a nawet autobiografia szwedzkiego piłkarza Zlatana Ibrahimovicia. W Bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na Czytelników czeka "Kolekcja Nordycka" Więcej o projekcie zobacz w Gazecie Wyborczej.

Udostępnianie kolekcji

Przy korzystaniu ze zbiorów kolekcji nordyckiej, Czytelnika obowiązuje Regulamin udostępniania i korzystania ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.