2021-02-19

Dodatkowy termin dostępu do testu z przysposobienia/szkolenia bibliotecznego

Od 23 lutego do 3 marca zostaną ponownie udostępnione w Wirtualnej Uczelni testy z przysposobienia/szkolenia bibliotecznego. Test wypełniają tylko ci studenci, którzy jeszcze go nie zaliczyli i nie mają wpisu zaliczenia.

2021-02-12

Informacja o punktacji publikacji w Bibliografii Publikacji Pracowników i Doktorantów

W związku z opublikowaniem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki rozszerzonego i zmienionego wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych informujemy, że punktacja publikacji z lat 2019-2021 zostanie zaktualizowana po zaimplementowaniu wykazu do bazy „Bibliografia Publikacji Pracowników i Doktorantów UJK” [Expertus] przez jej producenta.

2021-02-11

Medline Complete i Dynamed - dostępy testowe do baz medycznych

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do medycznych baz Ebsco: Medline i Dynamed.
Dostęp testowy potrwa do 31 marca 2021 r.

2021-01-27

Działania upowszechniające naukę podejmowane przez Bibliotekę

31 grudnia 2020 r. Biblioteka Uniwersytecka  zakończyła drugi etap projektu pt. „Opracowanie części retrospektywnej (lata 2011–2018) w aktualizowanej na bieżąco bazie pt. „Bibliografia dorobku naukowego, publicystycznego i literackiego pracowników UJK oraz afiliowanych publikacji doktorantów i studentów – kontynuacja (etap II).”

2021-01-27

Rozbudowa bazy komputerowego katalogu zasobów Biblioteki UJK!

W 2020 r. Biblioteka Uniwersytecka zakończyła drugi etap projektu pt. „Kontynuacja rozbudowy bazy komputerowego katalogu zasobów Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego o rekordy analityczne artykułów z czasopism ogólnopolskich i regionalnych z rozszerzeniem o opracowania zamieszczone w publikacjach zwartych (zbiorowych) dotyczących historii szeroko pojętego regionu świętokrzyskiego od czasów najdawniejszych do 1989 roku – etap II”.

2021-01-21

Zaproszenie na zimowy cykl webinariów Elsevier!

Zapraszamy do uczestnictwa w zbliżającej się serii szkoleń online od firmy Elsevier, w pierwszym kwartale 2021 roku. Tak jak w poprzedniej edycji, wydarzenia będą realizowane online w języku polskim na platformie BrightTalk. Jak zawsze udział w webinariach jest bezpłatny i otwarty dla każdego, ale wymaga rejestracji.
Link do rejestracji na poszczególne wydarzenia

2021-01-04

Terminy dostępu do testu zaliczeniowego z przysposobienia/szkolenia bibliotecznego

Studenci I roku I stopnia kształcenia i jednolitych studiów magisterskich oraz studenci I roku II stopnia proszeni są o zapoznanie się z terminami dostępu
do testu zaliczeniowego oraz z instrukcją.

2020-12-22

Informacja o rejestrowaniu publikacji w „Bibliografii Publikacji Pracowników i Doktorantów UJK” [Expertus]

Informujemy, że wszelkie opisy publikacji wprowadzane do bazy „Bibliografia Publikacji Pracowników i Doktorantów UJK” [Expertus] rejestrowane są wyłącznie na podstawie ich pełnej treści, ponieważ w oparciu o nią musimy określić recenzowanie oraz afiliację. Uprzejmie prosimy o sprawdzanie czy zgłaszane na formularzach publikacje dostępne są w Bibliotece Uniwersyteckiej (głównie w przypadku monografii i rozdziałów) lub w Internecie.

2020-10-19

Komunikat dotyczący szkolenia bibliotecznego dla wszystkich studentów I roku

Od 19 października do odwołania  przechodzimy na formę elektroniczną szkolenia bibliotecznego. Studenci zapoznają się samodzielnie z materiałami zamieszczonymi na stronie internetowej Biblioteki Uniwersyteckiej.
Link do szkolenia i informacji na temat warunków zaliczenia

2020-10-16

Przesyłanie publikacji z bazy Expertus do konta indywidualnego ORCID

W związku z koniecznością uzupełniania przez pracowników naukowych indywidualnych kont Orcid informacjami o dorobku naukowym, oddajemy do Państwa dyspozycji instrukcję przesłania przygotowanych przez Bibliotekę danych z bazy "Bibliografia Dorobku Naukowego Pracowników i Doktorantów UJK" (tzw. Expertus) do serwisu Orcid.

Przesłanie danych nie jest skomplikowane, polega na pobraniu i zapisaniu wszystkich (lub wybranych) opisów bibliograficznych w formacie BibTex i wgraniu ich do konta Orcid.

2020-05-21

Potwierdzanie wykazu publikacji

Zgodnie z zarządzeniem Rektora nr 164/2020 Biblioteka Uniwersytecka potwierdza wykaz publikacji naukowych do wniosku o awans nauczyciela akademickiego. W celu potwierdzenia wykazu prosimy o przesyłanie listy w formacie edytowalnym (do wniosku o awans na stanowisko profesora uczelni - maksymalnie 10 publikacji) na adres oin@ujk.edu.pl . Potwierdzony wykaz będzie gotowy w ciągu dwóch dni roboczych.

2020-04-01

Plan zarządzania danymi

Zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi informacjami na temat planów zarządzania danymi, które stosowane są w projektach badawczych.

Archiwum aktualności »

Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach
ul. Uniwersytecka 19, Kielce 25-406

tel. 41 349 7180 (wypożyczalnia)